21 Kasım 2013 Perşembe

Tarçın Çayı Diyeti

Tarçın Çayı Diyeti

En büyük özelliği tarçın çayının tokluk hissi vermesidir. Bu özel formül sayesinde acıkma çok yavaş
gerçekleşiyor ve uzun süre tok hissettiriyor. Gülben Ergen ve Demet Akalın tarafından da tasniflenen bu karışım diyetisyenlerden tarafından da tastikleniyor.
Gülben Erken, tarçın suyunun yanında şekeri de hayatından çıkarttığı için şeker ihtiyacını hurma yiyerek karşıladığını açıklayarak kilosunu nasıl koruduğu konusunda tüyo vermiş oldu. Bu formülü diyet ve sporla desteklemeniz hızlı ve güzel kilo vermenizi sağlar.
Tarçın Çayının Malzemeleri
5-6 adet çubuk tarçın (Uzunluğu ortalama 60 santim kadar)
1,5 yemek kaşığı toz şeker
2 bardak su
Tarçın Çayının Hazırlanışı
Öncelikle derin bir tavaya tarçınları yerleştiriyoruz. Daha sonra üzerine şekeri ve suyu ilave edip ocağa koyuyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak 20-25 dakika kadar kaynamada bekletin. 20-25 dakika sonra yoğun bir renge ve tada kavuşacak. Altını kapatıp soğuttuktan sonra cam kavanozunuza koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.
Ayrıca kaynarken sonlara doğru karanfil atarak da damak tadınıza göre bir tat oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu demden bardağınızın yarısını doldurup üzerine kaynar su koyarak içebilirsiniz. Kesinlikle şeker koymayın. İsterseniz bir kaşık bal ekleyebilirsiniz.
Bu çayı günde en fazla 3 kere, yemeklerden yaklaşık 30 dakika kadar önce içebilirsiniz.
Not:Doktor tavsiye olmadan kullanmayınız.
Bu içeriği aradığınız kelimeler;Tarçın Çayı Diyeti, Tarçın Çayı Diyeti tarifi, Tarçın Çayı Diyeti karışımı, Tarçın Çayı Diyeti nasıl yapılır, Tarçın Çayı Diyeti doktor tavsiyesi, Tarçın Çayı Diyeti tarifleri, Tarçın Çayı tarifi, tarçın çayı karışımı, diyet tarçın çayı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder